ФІНАНСОВА ПРОСВІТА

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зацікавлений у якомога ширшому розповсюдженні просвітніх матеріалів, що містять неупереджену та достовірну інформацію про зміст фінансових послуг та пов'язані із ними ризики та юридичні наслідки.

Запрошуємо громадські організації, які займаються захистом прав споживачів фінансових послуг, фінансові установи та всіх зацікавлених використовувати просвітні матеріали Фонду, розміщені у цьому розділі, для проведення тренінгів з метою підвищення фінансової обізнаності громадян.

Всі матеріали і документація, що представлені в розділі "Фінансова просвіта", носять інформаційний характер і не можуть використовуватись як офіційний документ. У разі виявлення неточностей в інформації, прохання повідомити за адресою shnitser@fg.gov.ua.

Детальніше: Матеріали з фінансової просвіти

 

НОВИНИ ЩОДО ФІНАНСОВОЇ ПРОСВІТИ

Переважна більшість громадян України за останні 2 роки не мала проблем з банками – результати опитування Фонду гарантування вкладів

ПРЕС-РЕЛІЗ

За останні 2 роки 76% українців не мали жодної проблемної ситуації у взаємодії з банками. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування українських споживачів фінансових послуг, проведеного для Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» в грудні 2019 року, яке сьогодні обговорили під час онлайн-круглого столу.

Детальніше...

Вклади, які Фонд не відшкодовує

Питання «Як правильно обрати послугу банку?» вимагає від вкладника інформаційної обізнаності необхідної для захисту своїх інтересів. Тому, важливо знати, які саме кошти, розміщені у Банку, не відшкодовуються Фондом в разі ліквідації Банку.

Детальніше...

Як заявити кредиторські вимоги до банку?

Під час розміщення коштів у банку важливо знати, що гарантована сума відшкодування за вкладами у неплатоспроможному банку - 200 000 гривень. Але що робити, якщо сталось так, що банк став неплатоспроможним, а Ваш вклад перевищує гарантовану суму відшкодування або взагалі не гарантується Фондом?

В такому разі ви стаєте кредитором банку. І вам важливо вчасно звернутись до Фонду та заявити права кредитора.

Детальніше...

Що таке фінансова грамотність і навіщо вона потрібна?

Кожен з нас хоче досягти успіху у житті та бути заможною людиною. Чому ж не у всіх це виходить? Для досягнення успіху часто не вистачає фінансової грамотності. Зростання матеріальних статків у значній мірі залежить від того, наскільки розумно людина використовує ресурси та розпоряджається грошима.

Детальніше...

Сімейний бюджет: як і навіщо його планувати?

Багато українських сімей стикаються з фінансовими труднощами. Гостра нестача коштів до зарплати змушує людей звертатися в кредитні організації. Такі обставини виникають через неправильний розподіл доходу. Щоб уникнути необхідності звертатися до банків - потрібно навчитися правильно вести і економити сімейний бюджет витрат сім'ї.

Звертаємо увагу, що планування домашніх фінансів передбачає врахування потреб усієї сім'ї, дисципліни витрат, контролю повсякденних покупок. Завдяки цьому можна закрити борг, поліпшити добробут.

Детальніше...

Особистий фінансовий план

Складна економічна ситуація в країні сприяє розвитку альтернативних методів отримання доходів та виробленню різних методів економії витрат. Вихідним етапом цього процесу можна вважати складання особистого бюджету, за допомогою якого можна підвищити ефективність управління доходами та витратами.

Фінансове планування є однією із передумов ефективного управління та контролю за фінансовим станом кожної людини та здійснення якого неможливе без чіткого визначення пріоритетів та формування етапів його реалізації.

Детальніше...

Безпека користування платіжною карткою. Оплата карткою в торгово-сервісній мережі

При отриманні платіжної картки, потрібно:

  • одразу після отримання платіжної картки відкрийте конверт з PIN-кодом, запам’ятайте його та знищіть вміст конверта або, у крайньому разі, збережіть у місці, доступному тільки Вам.
  • не пишіть PIN-код на платіжній картці та не зберігайте записаний PIN-код разом з платіжною карткою на папері або іншому носії інформації.
  • запишіть номер своєї платіжної картки та номер телефону філії банку, де Ви отримали платіжну картку. У випадку втрати платіжної картки, Вам слід негайно повідомити про це банк і заблокувати картку.

Детальніше...

Заходи безпеки при користуванні банкоматом

Перед використанням банкомату уважно огляньте його зовнішній вигляд. Якщо Ви виявили підозрілі пристрої на клавіатурі або біля отвору для приймання картки, не використовуйте цей банкомат та повідомте про нього банк, якому він належить.

Намагайтеся користуватися одними й тими ж банкоматами, запам’ятати вигляд їх клавіатури та отвору для платіжної картки. Не користуйтесь банкоматом, який Ви не знаєте, оскільки він може містити шахрайські пристрої.

Детальніше...

Депозит без таємниць

Ці поради будуть корисні тим, хто щойно збирається оформити депозит у банківській структурі. Депозит без таємниць - 10 кроків для успішного розміщення вкладу.

Детальніше...

Заходи безпеки при користуванні платіжною карткою в мережі Інтернет

Переконайтеся, що в полі «Адреса» вибраного сайту вказана саме необхідна web-адреса, а не просто схожа на неї. При оплаті або введенні конфіденційної інформації про платіжну картку необхідно звернути увагу, щоб сайт був захищений: в адресному рядку браузера адреса обов'язково повинна починатися з https:// (а не просто http://), а у вікні браузера повинен з'явитися значок «закритий замочок».

Детальніше...